Tuesday, April 25, 2006

Cezayir: Önce kendi bahçenizi temizleyin

25 Nisan Salı 2006


Cezayir: Önce kendi bahçenizi temizleyin...

Ermeni meselesini sürekli yokuşa süren Fransa’ya en güzel cevap, Cezayir Devlet Başkanı Abdülaziz Buteflika’dan geldi. Cezayir’in Constantine şehrine cuma günü gerçekleştirdiği ziyaretinde yaptığı konuşmada Buteflika, 8 Mayıs 1945 tarihinde, Cezayir’de bağımsızlık için yürüyen 45 bin kişinin sömürgeci Fransız güçleri tarafından öldürüldüğünü, Cezayirli kahramanlar Avrupa ve Afrika’da Fransa’nın onuru için savaşıp yurtlarına döndüklerinde, Fransız ateşiyle karşılandığını söyledi.

Buteflika, Fransa’ya 1945 yılında bu ülkede yaptığı katliamların sorumluluğunu üstlenmesi çağrısında bulunarak, iyi ilişkiler için bunun şart olduğunu kaydetti. Cezayir Senatosu Sözcüsü Amar Bakhouche ise, “Fransa’nın, Ermeni soykırımından önce kendi bahçesini temizlemesi gerekiyor. Benim görüşüm Fransa’nın Ermeni soykırımını gündeme getirmesi Türkiye’nin AB üyeliğini engellemek içindir” dedi.

25 Nisan Salı 2006, Haber vakti
---------------------------------
Çetele'nin Notu: Fransızlar Lyon, Paris gibi şehirlerinde "Ermeni Soykırımı" anıtları açarken biz henüz İstanbul'da, Ankara'da Cezayir Soykırımı Anıtı açmadığımız gibi müstemleke valisi gibi düşünen ve çalışan bir takım idareciler Beyoğlu'ndaki Cezayir Sokağı'nın adını Fransız Sokağı olarak değiştirdiler.

0 yorum:

Digg Cinema

Free MP3 Downloads

 

Site Info

Belgeseller, belgesel, video belgesel, video belgeseller, video belgesel arşivi, çerkez ethem belgeseli, 28 şubat belgeseli, Adnan Menderes, 12 eylül ihtilali, Che Guevara, Deniz Gezmiş, Alparslan Türkeş, Sarıkamış Belgeseli, filistin, çeçenistan, Sultan Vahdettin, İbrahim Kaypakkaya, Kan uykusu

İzleyenler

BELGESELİ Copyright © 2009 BT Designed by Pie BT
    DISCLAIMER! We do not host or upload any of the files that are available on this Weblog. We merely search on INTERNET and index popular files openly available to anyone.